Stöldskyddsskåp RSP 30K
Brandisolerat stöldskyddsskåp Inbrottsskyddsklass S1 EN 14450 Nyckellås, flyttbar hylla
SKU:Artikelnr:51750
- Indbæring
- Hurtig levering
- Laveste pris garanti
- Betal mod faktura
- Stort udvalg
- Mængderabat
| Højde udv | 290 mm |
|---|---|
| Bredde udv | 440 mm |
| Dybde udv | 360 mm |
| Højde inv | 281 mm |
| Bredde inv | 426 mm |
| Dybde inv | 290 mm |
| Vægt | 20 kg |
| Volumen | 35 l |
| Indbrudssikringsklasse | S1 EN 14450 |
| Standardudstyr | Nyckellås, 2 nycklar, en flyttbar hylla och förankringssats |
| Brandbeskyttelsesklasse | Brandisolerat |
Kraftig stöldskyddsskåp för säker förvaring av värdesaker. Testat och inbrottsklassat i klass S1 enligt den europeiska normen EN 14450 av SZU/CZ.
Skåpet är dessutom brandisolerat med dubbla skåpväggar och isolering.
Lämpar sig för förvaring av värdesaker som smycken, kameror och andra dyrbara föremål i både hem och kontor.
Skåpet har en dubbel väggkonstruktion som är isolerat med brandskyddande material. Detta är ett kraftigt skåp med 50 mm tjock dörr och dubbla väggar tillverkade av kvalitetsstål. Dolda gångjärn för högre säkerhet och snyggare design. Dörren låses med kraftiga låskolvar när den stängs. Låset är förstärkt med antiborrplatta, för att motstå inbrottsförsök.
Levereras med EN 1300 certifierat nyckellås (två nycklar) och en flyttbar hylla. Skåpet är förberett för fastbultning i vägg eller golv och bultsats följer med.
Skåpet har hög finish och är pulverlackerad i stilren antracitgrå färg.
Rymmer 3 st liggande A4-pärmar.
Skåpet är utvecklat enligt ISO 9001 kvalitetssystem och ISO 14001 miljöledningssystem.