Stöldskyddsskåp RSP 25K
Brandisolerat stöldskyddsskåp Inbrottsskyddsklass S1 EN 14450 Nyckellås, flyttbar hylla
SKU:Artikelnr:51749
- Snabba leveranser
- Lägstra prisgaranti
- Betala mot faktura
- Stort utbud
- Mängdrabatt
- Inbärning*
*Inbärning är en extra tjänst som kan köpas till i kassan
| Hojd utv | 250 mm |
|---|---|
| Bredd utv | 350 mm |
| Djup utv | 280 mm |
| Höjd inv | 241 mm |
| Bredd inv | 336 mm |
| Djup inv | 210 mm |
| Vikt | 14 kg |
| Volym | 17 l |
| Inbrottsskyddsklass | S1 EN 14450 |
| Standard utrustning | Nyckellås, 2 nycklar, en flyttbar hylla och förankringssats |
| Brandskyddsklass | Brandisolerat |
Kraftig stöldskyddsskåp för säker förvaring av värdesaker. Testat och inbrottsklassat i klass S1 enligt den europeiska normen EN 14450 av SZU/CZ.
Skåpet är dessutom brandisolerat med dubbla skåpväggar och isolering.
Lämpar sig för förvaring av värdesaker som smycken, kameror och andra dyrbara föremål i både hem och kontor.
Skåpet har en dubbel väggkonstruktion som är isolerat med brandskyddande material. Detta är ett kraftigt skåp med 50 mm tjock dörr och dubbla väggar tillverkade av kvalitetsstål. Dolda gångjärn för högre säkerhet och snyggare design. Dörren låses med kraftiga låskolvar när den stängs. Låset är förstärkt med antiborrplatta, för att motstå inbrottsförsök.
Levereras med EN 1300 certifierat nyckellås (två nycklar) och en flyttbar hylla. Skåpet är förberett för fastbultning i vägg eller golv och bultsats följer med.
Skåpet har hög finish och är pulverlackerad i stilren antracitgrå färg.
Skåpet är utvecklat enligt ISO 9001 kvalitetssystem och ISO 14001 miljöledningssystem.