Kassaskåp VS 400
Inbrottsfördröjande kassaskåp Kodlås + nödöppning, en hylla Går att förankra i golv/vägg
SKU:Artikelnr:7470
- Snabba leveranser
- Lägstra prisgaranti
- Betala mot faktura
- Stort utbud
- Mängdrabatt
- Personlig service
- Teknisk expertis
- Köpråd
- Inbärning*
*Inbärning är en extra tjänst som kan köpas till i kassan
| Hojd utv | 400 mm |
|---|---|
| Bredd utv | 400 mm |
| Djup utv | 377 mm |
| Höjd inv | 343 mm |
| Bredd inv | 324 mm |
| Djup inv | 330 mm |
| Vikt | 19 kg |
| Inbrottsskyddsklass | Stöldfördröjande |
| Standard utrustning | Elkodlås + nödöppning och en hylla |
Robust inbrottsfördröjande kassaskåp/värdeskyddsskåp/dokumentskåp för att skydda pengar och värdefulla föremål i hemmet och på kontoret. Passar utmärkt för förvaring av viktiga dokument, A4-pärmar, surfplattor, nycklar, pass, plånbok och andra lösa värdeföremål. VS 400 har en höjd som gör det möjligt att ha stående A-4 pärmar i skåpet.
Skåpet är tillverkad i slitstark 2 mm stålplåt i väggar och 3 mm i dörr och är försett med 2 krafitga låskolvar.
Skåpet är utrustad med elkodlås och har även ett nyckellås för nödöppning om koden skulle komma bort.
Skåpet har en flyttbar hylla.
Skåpet har förankringshål i både bakre vägg och botten.
Skåpet har hög finish och är pulverlackerad i snygg vit färg för att passa i de flesta miljöer.