Asekaappi SP 55 + Betoni
Asekaappi 4-6 kiväärille, avainlukko, männänpehmuste, piipuntuki, betonialusta Valmistaja: Scandinavian Safe
SKU:Artikelnr:664488
- Snabba leveranser
- Lägstra prisgaranti
- Betala mot faktura
- Stort utbud
- Mängdrabatt
- Inbärning*
*Inbärning är en extra tjänst som kan köpas till i kassan
| Hojd utv | 1200 mm |
|---|---|
| Bredd utv | 350 mm |
| Djup utv | 280 mm |
| Höjd inv | 1190 mm |
| Bredd inv | 340 mm |
| Djup inv | 210 mm |
| Vikt | 71 kg + 80 kg |
| Inbrottsskyddsklass | SSF 3492 |
| Kapacitet | 4–6 kivääriä |
| Standardinredning | Avainlukko kahdella avaimella, kahdella ovihyllyllä, betonijalustalla, männänpehmusteella ja sylinterin tuella. |
| Dagmått | K 1080 x L 210 mm |
Asekaappi SP 55, Ruotsin myydyin kaappi viime vuosina. Nyt täydellinen pakkaus betonijalustalla, jotta sitä ei tarvitse pultata seinään/lattiaan!
Kaappi ja betonijalusta painavat yhteensä yli 150 kg, joten kaappia ei tarvitse kiinnittää pulteilla seinään tai lattiaan. Täydellinen niille, jotka eivät halua/voi porata reikiä asunnossaan tai talossaan.
SP 55 on testattu ja sertifioitu SSF 3492 -standardin mukaisesti ja siinä on tilaa jopa kuudelle aseelle (piipputuki neljälle aseelle).
Kaapin kiinnittämistä varten on kaksi reikää takana ja neljä pohjassa.
SP 55 toimitetaan säädettävällä turvalukolla, jossa on kaksi lyhyttä avainta, kaksi ovihyllyä, männänpehmuste ja lukkorunko. Elektroninen koodilukko on saatavilla lisävarusteena.
5 vuoden takuu valmistusvirheitä vastaan (ei koske lukkoja).