Asekaappi SP 66
6 kivääriä, avainlukko, peräpehmuste, piipuntuki, 2 sivuhyllyä, 5 ovihyllyä, riistavaaka Valmistaja: Scandinavian Safe
SKU:Artikelnr:4459
- Snabba leveranser
- Lägstra prisgaranti
- Betala mot faktura
- Stort utbud
- Mängdrabatt
- Inbärning*
*Inbärning är en extra tjänst som kan köpas till i kassan
| Hojd utv | 1250 mm |
|---|---|
| Bredd utv | 420 mm |
| Djup utv | 300 mm |
| Höjd inv | 1240 mm |
| Bredd inv | 410 mm |
| Djup inv | 230 mm |
| Vikt | 93 kg |
| Inbrottsskyddsklass | SSF 3492 |
| Kapacitet | 6 kivääriä |
| Standardinredning | Avainlukko kahdella avaimella, kahdella irrotettavalla puolihyllyllä, viidellä hyllyllä ovessa ja aseenpidikkeellä kivääreille. |
| Dagmått | K 1130 x L 280 mm |
SP 66 -asekaappi on täydellinen ensimmäinen asekaappi metsästäjän tutkinnon juuri suorittaneille. Kaappi on edullinen, helppo sijoittaa ja yksi harvoista asekaapeista, joissa on paljon hyllyjä kompaktista koostaan huolimatta.
Kaappi on sertifioitu SSF 3492 -standardin mukaisesti ja sopii jopa kuudelle kiväärille.
Mukana säädettävä turvalukko ja kaksi lyhyttä avainta. Elektroninen koodilukko on saatavilla lisävarusteena, katso lisävarusteet. Kaapissa on kaksi irrotettavaa puolihyllyä, viisi hyllyä ovessa ja aseenpidike kivääreille. Helppo kiinnittää neljän pohjassa olevan ja kahden takaosassa olevan ankkurointireiän ansiosta.
5 vuoden takuu valmistusvirheitä vastaan (ei koske lukkoja).